tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

  • 11 lipca 2019

Praca w mieście Tychy - co warto wiedzieć?

Materiał partnera:

Tychy to jedno ze śląskich miast, które oferuje naprawdę dobre warunki do życia.

Praca w mieście Tychy - co warto wiedzieć?


Nie brakuje tu rozrywek, ceny mieszkań są stosunkowo atrakcyjne, a samo miasto jest bezpieczne i spokojne. Jak jednak wygląda sytuacja na rynku pracy w tym mieście? Przekonajmy się.

Śląsk dynamicznie się rozwijaŚląsk to region kraju, który dynamicznie się rozwija i wciąż przyciąga nowych przedsiębiorców i inwestorów. Dzięki temu może pochwalić się bezrobociem, które niższe jest niż średnia krajowa. Nie inaczej jest również w Tychach. Miasto to przyciągnęło wielu przedsiębiorców, którzy zdecydowali się działać na tym rozwijającym się rynku. Dzięki temu osoby, które poszukują pracy nie mają większych problemów ze znalezieniem zatrudnienia, nawet jeśli stoją u progu swojej kariery zawodowej. Wystarczy odwiedzić portale ogłoszeniowe takiej jak Jobsora by przekonać się, że każdego dnia pojawiają się nowe oferty pracy w tym mieście.

Kto ma największe szanse na znalezienie zatrudnienia?Jak w każdym mieście, tak również w Tychach istnieją branże, w których notorycznie brak rąk do pracy. Dzięki temu problemów ze znalezieniem zatrudnienia nie mają między innymi budowlańcy, fachowcy, operatorzy maszyn i pojazdów. Spore zapotrzebowanie jest również na osoby posiadające wiedzę z zakresu informatyki i programowania. Ci z nas, którzy nie posiadają doświadczenia zawodowego bez trudu znajdą pracę w gastronomii, licznych sklepach oraz w firmach usługowych.

Co oferują pracownikom firmy w Tychach?W Tychach działa obecnie wiele firm o ugruntowanej na rynku pozycji. Nic więc dziwnego, że ich pracownicy mogą liczyć nie tylko na atrakcyjne wynagrodzenia, ale również szereg dodatkowych udogodnień i ułatwień. Pracodawcy coraz częściej oferują dodatkowe benefity takie jak prywatna opieka medyczna, pakiety wejść na siłownię czy zniżki na produkty firmy. Dzięki temu większość osób pozostaje na swoich stanowiskach i nie poszukuje innej pracy.

Podsumowując, mieszkańcy Tych nie mogą narzekać na sytuację na rynku pracy w swoim mieście. Jest ona bowiem naprawdę dobra. Niezależnie od zawodu, który wykonujemy szanse na znalezienie stałego i dobrze płatnego zatrudnienia są naprawdę spore.