tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

  • 10 lipca 2019

Pożar ciężarówki na Mikołowskiej. Kierowca trafił do szpitala

W środę, 10 lipa około godziny 8.00 dyżurni SKKM PSP Tychy i KMP Tychy otrzymali zgłoszenie o pożarze samochodu ciężarowego na ulicy Mikołowskiej (DK 44) w rejonie skrzyżowania z ul. Burschego.

Pożar ciężarówki na Mikołowskiej - 10.07.2019 · fot.


Ze zgłoszenia wynikało, że pożarem objęta jest kabina kierowcy, a kierowca sam opuścił pojazd. Na miejsce natychmiast zadysponowane zostały zastępy JRG Tychy oraz patrol policji. Ruch w kierunku browaru został całkowicie zablokowany. Strażacy w aparatach ochrony układu oddechowego przystąpili do gaszenia pojazdu przy użyciu piany. Po kilku minutach pożar został ugaszony. Strażacy dokładnie przelali spalony wrak.

W zdarzeniu ucierpiał kierowca pojazdu, który z oparzeniami szyi został przewieziony do szpitala. Do pożaru doszło najprawdopodobniej w wyniku zwarcia instalacji elektrycznej.

Po około godzinie działania gaśnicze zostały zakończone i strażacy wrócili do koszar. Miejsce zdarzenia do czasu przyjazdu holownika pomocy drogowej zabezpieczał patrol policji.

BM / tychy.info, źródło: 112tychy.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA