tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

  • 7 lipca 2019

Wodny Park Tychy w finale ogólnoświatowego konkursu architektonicznego

Wodny Park Tychy znalazł się w gronie finalistów World Architecture Festival 2019. Obiekt zaprojektowany przez TK Holding - Architecture, BIM, VR powalczy o główną nagrodę w kategorii „Produkcja energii i recycling”.

Tyski obiekt znalazł się wśród 14 ukończonych budynków z całego świata, m.in. z USA, Chin, Francji, Urugwaju czy Australii, które doceniła międzynarodowa kapituła festiwalu. W sumie w 33 kategoriach wyróżniono ponad 500 projektów z 70 krajów. Nagrody główne World Architecture Festival zostaną rozdane podczas specjalnej gali, która odbędzie się w dniach 4-6 grudnia w Amsterdamie.

World Architecture Festival to jedno z największych, architektonicznych wydarzeń na świecie. Od 2008 roku podczas festiwalu prezentowanych jest kilkaset najciekawszych projektów z całego świata, które ocenia międzynarodowa kapituła złożona z najwybitniejszych postaci świata architektonicznego.

Wodny Park Tychy został otwarty 30 kwietnia 2018 r. Za projekt odpowiada TK Holding - Architecture, BIM, VR. W tyskim obiekcie zastosowano nowatorskie rozwiązania pozwalające na samowystarczalność energetyczną (z odnawialnych źródeł energii), a także na unikatowe atrakcje, jak symulator surfingu, multimedialne edukatorium Wodna Akademia czy pierwszą w Polsce zjeżdżalnię z pionowym startem.

43-100 Tychy
ul. Sikorskiego 20

tel. +48 32 438 88 35
tel. +48 32 438 88 31
tel. +48 32 438 88 39

BM / tychy.info, źródło: Wodny Park Tychy

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA