tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

  • 5 lipca 2019
  • 6 lipca 2019

Szlakiem tyskich kościołów - spacer fotograficzny TTF i Muzeum Miejskie

Za nami:

Tyskie Towarzystwo Fotograficzne przyzwyczaiło już do spędzania z nimi czasu przemierzając Tychy i ich okolice w ramach spacerów fotograficznych. Tym razem, na pierwszą w tym roku wędrówkę tyscy pasjonaci zapraszają razem z Muzeum Miejskim w Tychach - 6 lipca ochotnicy przejdą szlakiem tyskich kościołów, startując od matki wszystkich kościołów - kościoła p.w. św. Marii Magdaleny w Tychach.

To już piąty sezon cyklu Tyskich Spacerów Fotograficznych. Kto choć raz był na takim wydarzeniu organizowanym przez Tyskie Towarzystwo Fotograficzne ten wie, że wspólne fotografowanie i możliwość dzielenia się pasją to świetny sposób na spędzenie wolnego czasu. Okazuje się, że zdjęcia wykonane w danym miejscu mogą różnić się o 180 stopni i to właśnie to - jak przyznają członkowie TTF - jest najciekawsze. W pierwszą w tym roku wędrówkę przez Tychy pasjonaci wybiorą się szlakiem tyskich kościołów wraz z Patrykiem Oczko z Muzeum Miejskiego w Tychach, który opowie o odwiedzanych miejscach sakralnych oraz mijanych po drodze osiedlach czy obiektach godnych zauważenia.

Głównymi punktami spaceru będą trzy tyskie świątynie: kościół p.w. św. Marii Magdaleny wybudowany w roku 1782 i rozbudowywany w latach 1906-1907 oraz 1929, kościół p.w. św. Jana Chrzciciela, pierwszy kościół nowego miasta wybudowany w roku 1958 i rozbudowany w latach 1982-1983 oraz najbardziej nowoczesny kościół p.w. Ducha Świętego, wybitne dzieło architektury sakralnej zaprojektowany przez Stanisława Niemczyka, budowany w latach 1978-1983. Start spaceru zaplanowano z Rynku na Starych Tychach - pasjonaci chcący fotografować, ale także porozmawiać o fotografii i oczywiście poszerzyć swoją wiedzę o mieście, spotykają się w sobotę, 6 lipca o 16.00.

Trasa spaceru to ponad cztery kilometry, dlatego Organizatorzy przypominają o wygodnym obuwiu oraz oczywiście zabraniu aparatów fotograficznych: analogowych, cyfrowych, a nawet tych w telefonach komórkowych. Warto wziąć udział w spacerze - każdy uczestnik choćby jednego z przygotowanych przez TTF spacerów fotograficznych, który prześle na adres Organizatora (we wrześniu, po zakończeniu cyklu spacerów) zdjęcia wykonane podczas wspólnej wędrówki, ma szansę pokazania ich podczas jesiennego pokazu fotograficznego oraz na wystawie zdjęć pospacerowych.

Realizacja 5. sezonu Tyskich Spacerów Fotograficznych jest współfinansowana przez Miasto Tychy w ramach Tyskich Inicjatyw Kulturalnych.

Każdego uczestnika spaceru obowiązuje regulamin spacerów fotograficznych, dostępny w wydarzeniu na Facebooku Stowarzyszenia oraz na jego stronie internetowej:

BM / tychy.info, źródło: MCK

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA