tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

  • 1 października 2019
  • 5 października 2019

Potrzebujesz zaświadczenie o prawie do głosowania? Przyjdź do Urzędu

Za nami:

W związku ze zbliżającymi się wyborami do Sejmu i Senatu RP Urząd Miasta w Tychach wyjątkowo będzie czynny w sobotę, 5 października w godzinach 9.00-13.00.

W tym dniu w Biurze Obsługi Klienta będzie możliwość pobrania zaświadczenia o prawie do głosownia oraz dopisania się do spisu wyborców.

- Jeśli wyjeżdżasz, a chciałbyś wziąć udział w głosowaniu możesz otrzymać zaświadczenie o prawie do głosowania. Dzięki zaświadczeniu możesz zagłosować w dowolnym obwodzie głosowania na terenie kraju i za granicą - mówi Piotr Solik z UM Tychy.

Zaświadczenie o prawie do głosowania można odebrać osobiście albo przez upoważnioną na piśmie osobę. W upoważnieniu wskazuje się imię (imiona) i nazwisko oraz nr PESEL wyborcy oraz pełnomocnika.

Pamiętaj! Jeśli chcesz zagłosować w Tychach, a jesteś tutaj zameldowany jedynie na pobyt czasowy, musisz dopisać się do spisu wyborców. Aby to zrobić, wystarczy złożyć wniosek zawierający dane osobowe oraz adres, pod którym wyborca będzie przebywać w Tychach w dniu głosowania.

BM / tychy.info, źródło: UM Tychy

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA