tychy.info - świeże spojrzenie na miasto tychy.info

Świeże spojrzenie na miasto
  • 13 maja 2019

Policjanci przeszli 500 km dla Jasia. Chłopiec włączył się do wędrówki

W niedzielę, 12 maja w Ustroniu zakończyła się charytatywna „Wyprawa dla Jasia”. Piotr i Michał z Komendy Miejskiej Policji w Tychach przeszli Główny Szlak Beskidzki, by uczcić 100-lecie Policji i zebrać pieniądze na rehabilitację 6-letniego syna tyskiego policjanta. Wyprawę wsparli nie tylko policjanci, ale także funkcjonariusze Służby Więziennej, Straży Granicznej, policjanci z Katowic, Bielska-Białej oraz SOP.

Finał "Wyprawy dla Jasia" - 12.05.2019 · fot.


Do pokonania ostatniego dystansu ponad 500-kilometrowej trasy Głównego Szlaku Beskidzkiego włączył się sam Jaś z rodziną oraz inni funkcjonariusze. Dołączyli do nich także Burmistrz Miasta Ustronia Przemysław Korcz, Komendant Powiatowy Policji w Cieszynie insp. Jacek Bąk oraz Komendant Miejski Policji w Tychach insp. Andrzej Trzciński. Finałowy etap trasy zakończył się na dworcu Ustroń Zdrój, a uroczysty finał odbył się na ustrońskim rynku.

Tam na Michała i Piotra oprócz wielu osób, które gratulowały policjantom akcji, czekały stęsknione rodziny. Były gorące brawa dla bohaterów, ale nie brakowało także łez wzruszenia. Następnie Komendant Miejski Policji w Tychach serdecznie pogratulował policjantom postawy i zrealizowania wyznaczonego sobie celu. Szef tyskiej jednostki podziękował zarówno wszystkim, którzy wspierali policjantów na trasie, a także Burmistrzowi Ustronia oraz Komendantowi cieszyńskiej policji za aktywne włączenie się w akcję i pomoc w organizacji jej finału.

Finał "Wyprawy dla Jasia" - 12.05.2019
Finał "Wyprawy dla Jasia" - 12.05.2019 · fot.


Przypomnijmy, Piotr i Michał wykorzystali swój urlop wypoczynkowy, by wyruszyć w trasę dla Jasia. Swoją postawą chcą zachęcić do wspierania leczenia chorego chłopca, u którego stwierdzono rdzeniowy zanik mięśni (SMA typ III). Choroba uniemożliwia mu samodzielne poruszanie się, dlatego 6-latek wymaga ciągłej rehabilitacji.

Założeniem przedsięwzięcia było uzbieranie kwoty o równowartości 10 zł za każdy przebyty kilometr. Pomóc Jasiowi może każdy. Pieniądze są zbierane do 15 maja czyli do dnia, w którym Piotr i Michał mieli planowo zakończyć trasę. Udało się im tego dokonać 3 dni wcześniej. Po tym terminie zgromadzone środki finansowe będą podsumowane.

Finał "Wyprawy dla Jasia" - 12.05.2019
Finał "Wyprawy dla Jasia" - 12.05.2019 · fot.


Darczyńcy do 15 maja mogą wpłacać środki na konto:

27 1020 2313 0000 3002 0131 4046

z dopiskiem: „Wyprawa dla Jasia” dla ZT NSZZP KMP Tychy

Policjanci wyruszyli 27 kwietnia z miejscowości Wołosate. Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. Krzysztof Justyński objął przedsięwzięcie honorowym patronatem.

„Wyprawa dla Jasia” to także sposób, w jaki policjanci chcą uczcić jubileusz 100. rocznicy powstania Policji Państwowej. Akcja pokazuje również, że służba na rzecz niesienia pomocy drugiemu człowiekowi ma charakter wielopoziomowy i nie ogranicza się jedynie do doraźnej interwencji.

BM / tychy.info, źródło: KMP Tychy

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA