tychy.info - świeże spojrzenie na miasto tychy.info

Świeże spojrzenie na miasto
  • 10 kwietnia 2019

Dlaczego warto wybrać pokrycie dachu blachą płaską?

Materiał reklamowy partnera:

Niezależnie od tego, czy mówimy o budynku mieszkalnym, czy też o zabudowie przemysłowej, dach pozostaje jedną z najważniejszych części każdego projektu. To od niego zależy stopień naszej ochrony przed wodą deszczową, osiadającym na szczycie obiektu śniegiem, silnym wiatrem lub choćby stałym i długotrwałym nasłonecznieniem. Z tego tytułu dobór materiału stanowiącego żywotne i odporne pokrycie okazuje się węższy niż mogłoby się wydawać. W niniejszym artykule w konsultacji ze specjalistami z branży porozmawiamy o tym, dlaczego powinieneś zwrócić uwagę na blachę płaską.

Blacha płaska i argumenty przemawiające za jej używaniemOceniając budulec, jakim jest blacha płaska, myślimy przede wszystkim o jej bardzo plastycznym charakterze, zapewniającym wielką uniwersalność zastosowania. Odpowiednio przycięta i ukształtowana, jest w stanie dopasować się nie tylko do dachów o prostej bryle, ale także tych, które wyróżnia skomplikowany i fantazyjny obrys. Zaraz obok oczywistej wielozadaniowości należy wspomnieć o głównym walorze blach płaskich, dostępnych w przeróżnych wersjach. Jest nim z całą pewnością lekkość surowca, który przy znacznej odporności na niszczenie cechuje się łatwym montażem oraz nie wymaga nadzwyczajnie solidnej konstrukcji więźby dachowej. Możemy zatem mówić o oszczędności zarówno w kwestii listy zakupów, jak i jeśli chodzi o czas przeznaczony przez fachowców na wykończenie naszego projektu przy pomocy blachy.

Dodatkowo warto wiedzieć, że dziś blacha płaska to nie tylko surowy arkusz metalu trafiający w nasze ręce bez specjalnej obróbki - wręcz przeciwnie. Aktualnie możemy liczyć nie tylko na warstwy środków antykorozyjnych oraz różnokolorowe farby, odporne na blaknięcie pod wpływem promieni UV. Producenci prześcigają się również na poziomie proponowanych cen tak w handlu hurtowym, jak i detalicznym. Blacha płaska to surowiec, który zdobywa serca klientów prostą i wyrazistą estetyką, ale też po prostu okazuje się najbardziej opłacalny. Najszerszy wybór czeka na nas w działającej od lat na krajowym rynku hurtowni Polskiego Centrum Dachowego.

Rodzaje pokryć z blachy i korzyści płynące z ich doboruMoże się wydawać, że wybierając określony typ blachy płaskiej na dach lub elewację bazujemy jedynie na tym, co producenci mogą zaoferować na polu wyglądu i designu. Ważny jest też materiał, z jakiego wykonano pokrycie. Dostępne są wersje ocynkowane, kryte alucynkiem, cynkowe, powlekane, aluminiowe, miedziane oraz choćby te uwieńczone posypką. Trzeba pamiętać, że każdy metal i stopień grubości to mniejszy lub większy szacunek gwarantowanej trwałości oraz prestiżu obiektu. Dlatego też zabierając się do dokonywania zakupu, powinniśmy dowiedzieć się o danej blasze jak najwięcej, po czym skonfrontować jej parametry z tymi, których wymaga projekt.