tychy.info - świeże spojrzenie na miasto tychy.info

Świeże spojrzenie na miasto
  • 14 marca 2019

Tyskie Linie Trolejbusowe zleciły modernizację oświetlenia na ul. Sikorskiego

11 marca Tyskie Linie Trolejbusowe Sp. z o.o. podpisały umowę na modernizację oświetlenia ulicznego na ponad kilometrowym odcinku ul. Sikorskiego w Tychach (odc. Nad Jeziorem do ul. Beskidzkiej). Wykonawca ma 3 miesiące na demontaż starych, betonowych słupów i montaż nowych opraw ledowych na zamontowanych w grudniu blisko 60 nowych słupach trakcji trolejbusowej.

Tyskie Linie Trolejbusowe zleciły modernizację ośw
Tyskie Linie Trolejbusowe zleciły modernizację oświetlenia na ul. Sikorskiego · fot.


Wymiana oświetlenia jest prowadzona równolegle z rozbudową sieci trolejbusowej, dlatego to zadanie realizują Tyskie Linie Trolejbusowe.

- Do instalacji nowych lamp wykorzystane zostaną słupy trakcji trolejbusowej, których w grudniu ubiegłego roku zamontowaliśmy na remontowanym odcinku prawie 60 - mówi Marcin Rogala, prezes Tyskich Linii Trolejbusowych.

Na tych słupach zainstalowanych zostanie 113 sztuk opraw LED o mocy 120 W i temperaturze barwowej 5000 K. Oznacza to, że lampy emitować będą światło zbliżone do światła dziennego. Umowa obejmuje także demontaż 26 betonowych słupów oświetleniowych z oprawami oraz wymianę istniejącego okablowania.

Tyskie Linie Trolejbusowe zleciły modernizację ośw
Tyskie Linie Trolejbusowe zleciły modernizację oświetlenia na ul. Sikorskiego · fot.


- Wykonawca ma na to 3 miesiące od podpisania umowy. Pierwsze prace budowlane mają ruszyć na początku kwietnia i w związku z tym w kwietniu mogą się pojawić czasowe utrudnienia w ruchu - wyjaśnia prezes Rogala.

Koszt modernizacji oświetlenia kilometrowego odcinka ul. Sikorskiego, od ul. Nad Jeziorem do ul. Beskidzkiej to 510 tysięcy złotych. W następnych latach planowana jest wymiana oświetlenia m.in. na kolejnych odcinkach tej drogi.

BM / tychy.info, źródło: UM Tychy

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA