tychy.info - świeże spojrzenie na miasto tychy.info

Świeże spojrzenie na miasto
  • 12 marca 2019

81-letnia kobieta uwierzyła oszustce. Straciła 58 tys. zł i kilkaset dolarów

Oszuści wciąż wymyślają nowe scenariusze, jednak jest coś co łączy każde tego typu przestępstwo. Zdobywają pieniądze kosztem łatwowierności, dobroci, czy emocji towarzyszących pokrzywdzonym. Niestety w ostatnim czasie seniorka uwierzyła w opowieści oszustów i straciła 58 tys. złotych oraz kilkaset dolarów.

Do 81-letniej seniorki zadzwoniła kobieta podając się za synową i poprosiła o pieniądze. Kobieta przekonywała, że musi je oddać koleżance, bo ona jedzie na pogrzeb i pilnie potrzebuje gotówki. Oszustka zapewniała, że wszystko odda starszej pani i nalegała, żeby ta rozmowa została tajemnicą, bo dodatkowo chce zrobić jej synowi niespodziankę. Seniorka została dokładnie poinstruowana. Przygotowała do koperty pieniądze, po które miał się zjawić mężczyzna. Tak też się stało. Kobieta przekazała mu kopertę i straciła oszczędności swojego życia. 81-latka o oszustwie powiadomiła mundurowych kilka dni po zdarzeniu, jak po rozmowie z prawdziwą synową zorientowała się, że została oszukana.

Policjanci po raz kolejny przestrzegają by nie dać się zwieść oszustom. Jak pokazuje doświadczenie co rusz w głowach przestępców rodzą się nowe pomysły na to, jak w bezprawny sposób zdobyć pieniądze kosztem łatwowierności, dobroci, czy emocji towarzyszących pokrzywdzonym.

BM / tychy.info, źródło: KMP Tychy

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA