• wyświetleń: 1436

Tyski UTW na Międzynarodowej Senioriadzie w Rabce-Zdroju

W dniach 25 i 26 lutego grupa 17 słuchaczy UTW w Tychach wzięła udział w VI Międzynarodowej Zimowej Senioriadzie, która odbywała się w Rabce-Zdroju.

Tyski UTW na Międzynarodowej Senioriadzie w Rabce-Zdroju - 25-26.02.2019 · fot. UTW

Zawodnicy startowali w 8 kategoriach: kręgle curlingowe na lodzie, biegi narciarskie, slalom narciarski, rzut śnieżkami do celu, zjazd na dętkach, turniej brydżowy, turniej szachowy, nordic walking połączony z konkursem wiedzy o Rabce-Zdroju.

W senioriadzie uczestniczyło 450 seniorów, którzy reprezentowali 34 uniwersytety z Polski, Ukrainy i Austrii. - W końcowej klasyfikacji tyski UTW uplasował się na 25. miejscu. Należy dodać, że był to pierwszy start naszych słuchaczy w tej imprezie. Szlak został przetarty i mamy nadzieję na lepszą lokatę w następnej senioriadzie - mówią członkowie tyskiego UTW.