tychy.info - świeże spojrzenie na miasto tychy.info

Świeże spojrzenie na miasto
  • 7 lutego 2019

59-latek podczas cofania uderzył w stojący za nim pojazd. Był pijany

Tyscy policjanci zatrzymali pijanego kierowcę, który spowodował kolizję mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Nierozważny kierowca odpowie teraz za jazdę w stanie nietrzeźwości, za co grozi 2-letni pobyt w więzieniu.

Wczoraj około godziny 14.00 dyżurny tyskiej komendy otrzymał zgłoszenie o kolizji drogowej, do której doszło na ul. Bibliotecznej w Tychach. Z ustaleń mundurowych wynika, że kierujący samochodem Skoda Fabia po zatrzymaniu się przed znakiem „STOP”, nagle zaczął wykonywać manewr cofania. Niestety za nim stał Hyundai, na którego najechał. Na szczęście nikomu nic się nie stało, jednak czujny kierowca poszkodowanego pojazdu wyczuł woń alkoholu od 59-letniego sprawcy zdarzenia drogowego. Zaniepokojony powiadomił policjantów, którzy zbadali na zawartość alkoholu uczestników kolizji.

Okazało się, że 59-letni tyszanin miał w organizmie ponad 2 promile. Nieodpowiedzialny kierowca trafił do policyjnego aresztu. Mężczyzna stracił też prawo jazdy teraz oprócz kolizji odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwym, za co grozi nawet 2-letni pobyt w więzieniu.

- Jednocześnie dziękujemy zgłaszającemu za przekazanie informacji. Pomimo tego, iż doszło do kolizji i teoretycznie można by rozwiązać sprawę bez udziału policji, to w sytuacji podejrzenia nietrzeźwego kierującego konieczna jest interwencja mundurowych. Dzięki takiej reakcji tyscy policjanci zatrzymali już niejednego nietrzeźwego kierującego, który mógł doprowadzić do tragedii na drodze. Mamy nadzieję, że tego typu postawa będzie wzorem do naśladowania dla innych osób, które w podobnej sytuacji nie zawahają się zadziałać adekwatnie do zagrożenia - informują policjanci.

BM / tychy.info, źródło: KMP Tychy

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA