tychy.info - świeże spojrzenie na miasto tychy.info

Świeże spojrzenie na miasto
  • 7 lutego 2019

Dzielnicowi kontrolują miejsca, gdzie mogą przebywać bezdomni

Tyscy dzielnicowi realizując program „Dzielnicowy bliżej nas” korzystają z informacji przekazanych przez mieszkańców i kontrolują miejsca, gdzie mogą przebywać osoby samotne i bezdomne. Pomocna jest im w tym zakresie także Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, gdzie obszary takie wskazywane są anonimowo na mapę.

Dzielnicowi na ratunek - 02.2019 · fot.


Warunki atmosferyczne towarzyszące zimie mogą być powodem poważnych wychłodzeń organizmu lub nawet zamarznięć, dlatego policjanci oferują każdorazowo pomoc potrzebującym.

Nikt tak jak dzielnicowy nie zna lepiej społeczności lokalnej. Dlatego to w dużej mierze ci policjanci, realizując założenia programu „Dzielnicowy bliżej nas”, współpracują ze społeczeństwem, dzięki czemu zdobywają przydatne informacje o osobach samotnych, narażonych na wychłodzenia organizmu i zamarznięcia.

Mając rozpoznanie w terenie, dzielnicowi z Komendy Miejskiej Policji w Tychach ruszają na ratunek osobom, które mogą potrzebować pomocy. Niejednokrotnie się zdarza, że bezdomni nie mają możliwości powiadomić nikogo o swoich problemach. Policjanci doglądają te miejsca, gdzie mogą szukać schronienia i nocować bezdomni, każdorazowo oferując pomoc. Zdarza się, że napotkane osoby twierdzą, iż nie potrzebują pomocy mundurowych. Należy jednak pamiętać, że nasza reakcja, czy telefon w nagłych przypadkach lub właśnie zaznaczenie informacji na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa, może uratować komuś życie.

BM / tychy.info, źródło: KMP Tychy

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA