tychy.info - świeże spojrzenie na miasto tychy.info

Świeże spojrzenie na miasto
  • 25 stycznia 2019
  • 16 lutego 2019

Na os. B w Tychach może powstać ścieżka sensoryczna

Czy ścieżka sensoryczna powstanie na os. B w Tychach? To tak naprawdę zależy od aktywności mieszkańców. Fundacja "Kopalnia Kreatywności", Placówka Wsparcia dla Dzieci i Młodzieży "BAZA" oraz tyski Dom Pomocy Społecznej "Wrzos" ze swoim projektem „Bosonodzy” przeszli do drugiego etapu konkursu „Decydujesz, pomagamy” organizowanego przez Fundację Tesco. Tyski projekt o grant w wysokości 5 tys. złotych rywalizuje z projektami z Pszczyny i Mikołowa.W V edycji programu w każdym ze 125 mikroregionów przyznane zostaną trzy granty w wysokości 5000, 3000 i 1000 złotych. O tym, jakie projekty wejdą w życie w poszczególnych mikroregionach, decydują klienci Tesco, którzy za jeden paragon otrzymują jeden żeton, uprawniający do głosowania na ich zdaniem najciekawszy i najpotrzebniejszy projekt.

Wystarczy od 21 stycznia do 17 lutego zrobić zakupy w Tesco, a otrzymany wraz z paragonem żeton wrzucić do urny.

- Zachęcamy do oddawania głosów na „Projekt Bosonodzy”, który zakłada wykonanie ścieżki sensorycznej przy ulicy Batorego 57. Przy jej tworzeniu aktywnie uczestniczyć będą osoby objęte wsparciem Placówki Wsparcia dla Dzieci i Młodzieży "BAZA" oraz Seniorzy Dziennego Domu Pomocy Społecznej "WRZOS". Dodatkowo chcemy zorganizować wspólny piknik oraz warsztaty, integrujące społecznie i międzypokoleniowo - mówi Katarzyna Sawaryn, dyrektor DPS „WRZOS” w Tychach.

W piątek, 25 stycznia autorzy tyskiego projektu o godzinie 14.30 będą obecni w Tesco (przy ul. Towarowej 2). Zapraszają wszystkich zainteresowanych tematem!

Tyski projekt rywalizuje z projektem „Piknik Rodzinny na sportowo" Centrum Aktywności Ruchowej z Pszczyny oraz projektem Integracyjnego Klubu Sportowego "Jeźdźcy" z Mikołowa.

Na wymienione projekty można głosować w sklepach w Pszczynie, Woli, Lędzinach, Brzeszczach i Tychach.

BM / tychy.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA