tychy.info - świeże spojrzenie na miasto tychy.info

Świeże spojrzenie na miasto
  • 4 stycznia 2019
  • 8 stycznia 2019

Adam Bielecki i Denis Urubko na 4. miejscu w plebiscycie Ikony Sportu

Akcja ratunkowa na Nanga Parbat, która rozegrała się w styczniu ubiegłego roku, ocaliła życie Elisabeth Revol. Ten heroiczny wyczyn Adama Bieleckiego i Denisa Urubko zapisał się na kartach historii światowego himalaizmu. Za to dokonanie himalaiści zostali nominowani do plebiscytu Ikony Sportu 2018.

www.facebook.com/adambieleckiteam
Adam Bielecki i Denis Urubko Ikonami Sportu 2018? · fot.


W minionych dniach czytelnicy Sport.pl mogli głosować na osoby, które ich zdaniem zasługiwały na tytuł Ikony Sportu 2018. W plebiscycie nominowanych było 16 kandydatów. Najlepszy okazał się Bartosz Kurek. Tuż za nim znaleźli się Kamil Stoch i ubiegłoroczny triumfator Robert Kubica.

Nominację w plebiscycie otrzymali również Adam Bielecki i Denis Urubko. Dzięki czytelnikom zajęli 4. lokatę, zdobywając 15048 głosów. W sumie w głosowaniu oddano 159675 głosów.Przypominamy, w czwartek, 25 stycznia 2018 roku w godzinach nocnych polski himalaista Tomasz Mackiewicz wraz francuską Elisabeth Revol utknęli na wysokości ok. 7400 m pod kopułą szczytową Nanga Parbat. Zorganizowana została akcja ratunkowa koordynowana przez Ambasady Francji i Polski. W zespole znalazł się Adam Bielecki, tyszanin biorący udział w trwającej zimowej wyprawie na K2.

W sobotę, 27 stycznia wraz z Denisem Urubko, po kilku godzinach wspinaczki na Nanga Parbat dotarli do Elisabeth Revol. Francuzka znajdowała się na wysokości ponad 6 tys. metrów! Uratowanie Elisabeth Revol jest wielkim wyczynem, który zapisał się w historii himalaizmu. Więcej na temat akcji pisaliśmy w artykule: "Tyszanin Adam Bielecki wziął udział w akcji ratowniczej na Nanga Parbat".

Loading...


Loading...

BM / tychy.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA