tychy.info - świeże spojrzenie na miasto tychy.info

Świeże spojrzenie na miasto
  • 9 listopada 2018

[ZDJĘCIA] Uczniowie maszerowali po Tychach ze 100-metrową flagą Polski

W tym roku obchodzimy 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Uczniowie tyskich szkół uczcili ten fakt maszerując tyskimi ulicami z flagą.

Uczniowie maszerowali po Tychach ze 100-metrową flagą Polski - 9.11.2018 · fot.


W piątek, 9 listopada o godzinie 12.30 odbył się Marsz dla Niepodległej - przemarsz uczniów tyskich szkół i przedszkolaków z flagą ulicami: Edukacji - Bocheńskiego - pl. Baczyńskiego organizowany przez Zespół Szkół nr 1 w Tychach.

Flaga miała 100 metrów długości i 3 metry szerokości. Na Plac Baczyńskiego nieśli ją uczniowie ZS nr 1 w Tychach, po drodze śpiewali pieśni patriotyczne, a na koniec odśpiewali Mazurek Dąbrowskiego.

- Chcieliśmy jakoś uczcić tę piękną rocznicę, dlatego wymyśliliśmy, że zrobimy 100-metrową flagę i przejdziemy z nią ulicami miasta. Nauczycielom bardzo spodobał się nasz pomysł, zadeklarowali swoją pomoc. Jak widać wszystko się udało - skomentowali Jakub Andrzejewski i Michał Sojka z ZS 1 w Tychach.

BM / tychy.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA