tychy.info - świeże spojrzenie na miasto tychy.info

Świeże spojrzenie na miasto
  • 9 listopada 2018
  • 12 listopada 2018

[FOTO] Dopiero otwarty pocket park przy ul. Dębowej już zdewastowany

Końcem października przy u. Dębowej utworzony został tzw. pocket park. "Park kieszonkowy" powstał na podstawie koncepcji zagospodarowania terenu przy Trakcie Paprocańskim oraz projektu zieleni wykonanych przez TZUK. W niedługim czasie nowe miejsce odpoczynku zostało zdewastowane przez wandali.

Loading...


- Tzw. pocket park został oddany do użytku 29 października i już w dniu odbioru były złamane dwie deski kompozytowe w jednym z tarasów i do wymiany lampa najazdowa (lampy najazdowe podświetlają taras i pergole). Wykonawca stwierdził, że taką lampę uszkodzić nie jest łatwo - wandal musiał użyć metalowego pręta, ponieważ są to bardzo wytrzymałe rzeczy. Wykonawca lampę wymienił (chociaż nie musiał) - poinformował Urząd Miejski w Tychach.

Loading...


W pocket parku przy ul. Dębowej pojawiły się rośliny: turzyca oszimska 'Evergold', klon czerwony, imperata cylindryczna 'Red Baron', ostnica włosowata 'Ponytails', a także mała architektura. Budowa tego skweru kosztowała 570.000 zł.

BM / tychy.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA