tychy.info - świeże spojrzenie na miasto tychy.info

Świeże spojrzenie na miasto
  • 4 listopada 2018
  • 19 grudnia 2018

Poznaliśmy kreatywnych tyszan - laureatów V Tyskiego Banku Kultury

Spośród 21 projektów nadesłanych przez tyszan po raz kolejny wybrano siedem, które realizowane będą w nadchodzącym roku w ramach Tyskiego Banku Kultury.

Znamy zwycięzców 5. Tyskiego Banku Kultury!
Zwycięzcy 5. Tyskiego Banku Kultury · fot.


Tegoroczne głosowanie przebiegało nieco inaczej, niż w poprzednich latach - obok Jury Konkursowego decyzję o tym, czyj projekt zostanie zrealizowany podejmowała Kapituła, w skład której weszli laureaci poprzednich czterech edycji programu. Ich doświadczenie i twórcze zaangażowanie w sprawy miasta pozwoliło na profesjonalne podejście do zgłaszanych projektów.

Poniżej prezentujemy projekty, które zostały wybrane do realizacji w bieżącej, piątej edycji Tyskiego Banku Kultury:

Regina Lipecka - Wystawa pn. „Wyspy wyobraźni” (56,1/65 punktów)
  • Celem projektu jest podzielenie się doświadczeniami autorki z podróży i pozostawieniu po nich śladu artystycznego. W ramach projektu zrealizowana zostanie wystawa, cykl warsztatów dla dzieci oraz publikacja pn. “Wyspy wyobraźni - realizując marzenia”.


Jakub Kabus i teatr HoM (55,86/65 punktów)
  • Celem projektu jest przygotowanie oraz prezentacja w ramach V edycji Tyskiego Festiwalu Teatrów Niezależnych ANDROMEDON plenerowego spektaklu teatru HoM.


Ryszard Czernow - Wystawa zdjęć Ryszarda Riedla (53,86/65 punktów)
  • Celem projektu jest wydanie katalogu do wystawy fotograficznej składającego się z wybranych kilkudziesięciu wybranych portretów Ryszarda Riedla. Na cykl składać się mają obrazy wykonane na przestrzeni lat osiemdziesiątych i początku lat dziewięćdziesiątych. W katalogu pojawić się mają również dokumentalne fotografie Tychów, które mają pełnić rolę swoistego tła “miejsca akcji”. Premiera wydawnictwa odbędzie się podczas wystawy.


Michał Poźniak - „Niepodległa” - koncert piosenki Polskiej (55,7/65 punktów)
  • Projekt polega na nagraniu płyty z udziałem lokalnych muzyków, którzy brali udział w projekcie “Pan Pozor Orkiestra” w nawiązaniu do koncertu w ramach 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę. W przyszłym roku przed zespołem stanie wyzwanie nagrania płyty zawierającej materiał koncertowy z 11 listopada, a także cykl koncertów rocznicowych połączony z wystawą fotografii.


Anna Kolny - „Integracja międzypokoleniowa - Turniej Tańca Towarzyskiego” (53,52/65 punktów)
  • Projekt ma na celu budowanie relacji międzypokoleniowych w zakresie aktywności fizycznej, zdrowego trybu życia poprzez ruch i taniec. Zakłada organizację zajęć z instruktorem zwieńczonych turniejem tańca.


Krzysztof Kulbicki - Wydanie tomiku poetyckiego i jego promocja (52,2/65 punktów)
  • Odbiorcami projektu są mieszkańcy Miasta, którzy w sposób aktywny będą chcieli uczestniczyć w organizowanych spotkaniach poetyckich lub zaktywizowani zostaną w sposób przypadkowy. Wyjście z poezją w konkretne, nieoczywiste miejsca, miejsca, o których piszę, będzie na swój sposób happeningowy, a jak wiadomo ta forma rządzi się odrębnymi prawami spontaniczności i przypadkowości odbioru. Poprzedzający wydanie tomiku teledysk poetycki będzie potencjalnie miał dużo szersze grono odbiorców za sprawą udostępnienia film na YouTube.


Natalia Romaniuk - Cykl warsztatów rozwojowych dla kobiet pragnących obudzić w sobie chęć życia (48,06/65 punktów)
  • Projekt ma na celu podnieść jakość życia kobiet i dać im narzędzia, które pozwolą na satysfakcjonujące poszerzanie obszarów działalności - prywatnych jak i zawodowych. Natura kobiety i jej rola w społeczeństwie stają się, ostatnimi czasy, przedmiotem publicznych debat. Kobiety są coraz bardziej ciekawe siebie a mnogość ról, które determinują ich styl życia często skłania je do rewizji znanych im wartości i narzuconych przez kulturę form zachowania. Powrót do starych, ludowych i nie tylko form pracy nad sobą, nad ciałem, umysłem i duchowością jest dowodem na to, że współczesny model kobiecości, narzucony przez media nie pozwala im na ekspresję w pełnym spektrum możliwości. Zaproponowany cykl warsztatów ma charakter artystyczno-psychologiczny, oparty na odpowiednio dobranych trenerkach z wieloletnim doświadczeniem - ma za zadanie obudzić kobietę do życia w wielu aspektach. Jest kompleksowym narzędziem do pracy nad własnym rozwojem twórczym i osobowościowym.

BM / tychy.info, źródło: MCK

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA