tychy.info - świeże spojrzenie na miasto tychy.info

Świeże spojrzenie na miasto
  • 4 listopada 2018
  • 9 listopada 2018

Kino FreeLove: „Popiół i diament” w 100-lecie odzyskania niepodległości

Za nami:

Pełen rozważań i dylematów na temat sensu walk zbrojnych „Popiół i diament” w Miejskim Centrum Kultury w Tychach to listopadowa, niepodległościowa propozycja Miejskiego Centrum Kultury w Tychach w ramach prowadzonego cyklu filmów Kino FreeLove.

Filmowe obchody w ramach 100x100, czyli stu wydarzeń na stulecie odzyskania niepodległości to kolejna z propozycji Miejskiego Centrum Kultury w Tychach. Tym razem, w ramach cyklu Kina FreeLove zobaczymy legendarny „Popiół i diament” Andrzeja Wajdy. Nieudany zamach na sekretarza Polskiej Partii Robotniczej i dalsze losy bohaterów wzbudzają dylematy dotyczące sensu walk zbrojnych. Niepokoje połączone z permanentnym dążeniem do życia w wolnej Polsce stanowią kanwę, na której tkane są losy bohaterów (z niesamowitym Zbigniewem Cybulskim na czele), z których wyłania się obraz polskiej młodzieży okresu wojny.

Zobaczymy ten pełen symboli film, uznawany za jedno z arcydzieł polskiej szkoły filmowej w odnowionej wersji po rekonstrukcji cyfrowej już 9 listopada o 19.00 w Sali Kameralnej Miejskiego Centrum Kultury w Tychach.

43-100 Tychy
ul. Bohaterów Warszawy 26

tel. 032 327 02 91
fax 032 327 02 91

BM / tychy.info, źródło: MCK

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA