tychy.info - świeże spojrzenie na miasto tychy.info

Świeże spojrzenie na miasto
  • 13 czerwca 2018

13-latek potrącony na przejściu dla pieszych. Symulacja wypadku

Policjanci otrzymali zgłoszenie wypadku, w którym potrącony został 13-latek na oznakowanym przejściu dla pieszych. Na miejscu szybko pojawili się policjanci oraz inne służby ratunkowe. Na szczęście to były tylko ćwiczenia i nikomu nic się nie stało. Symulacja odbyła się w ramach ogólnopolskiej akcji pn. „Jednośladem bezpiecznie do celu”. Miała uzmysłowić uczestnikom ruchu drogowego, że bezmyślna i nieprzepisowa jazda może doprowadzić do tragedii.

13-latek potrącony na przejściu dla pieszych. Symulacja wypadku - 06.2018 · fot.


Symulacja przedstawiała potrącenie rowerzysty, który wjechał na oznakowane przejście dla pieszych wprost pod nadjeżdżający samochód. Poszkodowanym był 13-letni chłopiec, który doznał urazu głowy, ręki oraz złamania nogi. Szybko została mu udzielona pomoc. W zdarzeniu chłopiec uszedł z życiem ale takie sytuacje niejednokrotnie kończą się śmiercią. Dlatego przypominamy o zachowaniu szczególnej ostrożności w rejonach przejść dla pieszych.

Działania odbyły się w ramach ogólnopolskiej akcji pn. „Jednośladem bezpiecznie do celu”, której zadaniem jest zwrócenie uwagi użytkowników motocykli, motorowerów i rowerów na najważniejsze aspekty bezpieczeństwa oraz kształtowanie właściwych postaw i zachowań.

Tego typu akcje podnoszą uczestnikom ruchu drogowego świadomość zagrożeń na drodze, ponieważ często zapominają oni o podstawowych zasadach poruszania się po jezdni. Bezmyślna i nieprzepisowa jazda może doprowadzić do tragedii. Ważne jest także aby przewidywać zagrożenia i stosować zasadę ograniczonego zaufania do innych uczestników ruchu.

Działania zostały zrealizowane przez policjantów, ratowników medycznych Szpitala Miejskiego w Tychach, funkcjonariuszy PSP Tychy oraz portal „112 Tychy”, którym dziękujemy za współpracę.

BM / tychy.info, źródło: KMP Tychy

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.