tychy.info - świeże spojrzenie na miasto tychy.info

Świeże spojrzenie na miasto
  • 12 marca 2018
  • 21 maja 2018

[ZDJĘCIA] Tyski Rower ponownie pojawił się na ulicach miasta!

Od piątku, 18 maja w Tychach działa już w pełnej skali system samoobsługowych wypożyczalni rowerów. Do dyspozycji mieszkańców i turystów oddano 7 stacji, pomiędzy którymi można przemieszczać się na 60 fabrycznie nowych rowerach z kompletnym wyposażeniem.

Tyski Rower ponownie pojawił się na ulicach miasta - 18.05.2018 · fot.


- W systemie poza tradycyjnymi rowerami pojawią się 2 rowery typu CARGO, 3 tandemy, 5 rowerków dziecięcych, w tym 3 większe i 2 mniejsze oraz 1 rower trójkołowy przeznaczony dla osób z problemami narządów ruchu czy osób niepełnosprawnych - mówi Michał Kasperczyk, pełnomocnik Prezydenta Miasta Tychy ds. koordynowania i rozwoju ruchu rowerowego.

Za wdrożenie i obsługę systemu odpowiedzialna będzie firma Nextbike Polska, największy i najbardziej doświadczony operator tego typu systemów w Polsce, który również w ubiegłym roku przeprowadził na terenie miasta bardzo udany pilotaż. W ciągu 5 miesięcy ubiegłego roku tyszanie spędzili na rowerach blisko 8800 godzin wypożyczając rowery 6447 razy.

Tyski Rower ponownie pojawił się na ulicach miasta - 18.05.2018 · fot.


W tym roku system będzie większy i będzie rozrastał się stopniowo każdego roku, poza stacjami sprawdzonymi w ubiegłym roku, tj.:
  • Paprocany,
  • Dworzec PKP,
  • Plac Baczyńskiego,
  • Lodowisko,
  • Tyskie Hale Targowe,

przybędą dwie dodatkowe:
  • ul. Jaśkowicka przy SP 10,
  • Urząd Skarbowy.


Tyski Rower ponownie pojawił się na ulicach miasta - 18.05.2018 · fot.


W tym roku korzystając z jednego konta Nextbike będzie można wypożyczać rowery miejskie w Tychach, Katowicach, Pszczynie, Gliwicach i innych miastach.

- Do tej pory wypożyczając rower w Katowicach nie można go było oddać np. w Tychach - teraz nie będzie już z tym problemu. Rowery dostępne będą 7 dni w tygodniu, 24h na dobę, w terminalach będzie można także płacić kartą (do tej pory nie było takiej możliwości) oraz zarejestrować nowego użytkownika - dodaje Michał Kasperczyk.

Cennik roweru miejskiego zostaje dotychczasowy. Pierwsze 15 minut każdego wypożyczenia jest zawsze bezpłatne. Za czas od 16 do 60 minuty zapłacimy 1 zł. Druga godzina kosztować będzie 2 złote, a 3 godzina - 3 złote. Za czwartą i każdą następną godzinę wypożyczenia zapłacimy dodatkowo po 4 złote.

Tyski Rower ponownie pojawił się na ulicach miasta - 18.05.2018 · fot.


Aby skorzystać z systemu roweru miejskiego w Tychach wystarczy wejść na stronę www.tyskirower.pl, zarejestrować się podając podstawowe dane osobowe i wpłacić 10 zł opłaty inicjalnej. To minimalna kwota, która umożliwia wypożyczenie roweru. Potrącane są z niej ewentualne opłaty, można ją również odzyskać po wyrejestrowaniu z systemu. Jednorazowa rejestracja umożliwia korzystanie z systemów Nextbike na całym świecie.

BM / tychy.info

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.