tychy.info - świeże spojrzenie na miasto tychy.info

Świeże spojrzenie na miasto
  • 13 lutego 2018

Bezpieczne ferie w Tychach. Policja podsumowała działania

Policjanci w ramach programu „Dzielnicowi bliżej nas” organizują szereg spotkań i prelekcji w placówkach edukacyjnych. W ostatnim czasie spotkania te tematycznie związane były z bezpieczeństwem podczas ferii. Jedna z placówek szczególnie doceniła współpracujących z nią dzielnicowych. Skierowała do policjantów podziękowanie za zaangażowanie i wsparcie edukacyjne, a także przekazała mundurowym pamiątkowe zdjęcie.

podziękowanie dla dzielnicowych
Podziękowanie dla dzielnicowych · fot.


Podczas minionych ferii dzielnicowi niejednokrotnie odwiedzali dzieci, które uczestniczyły w zimowych półkoloniach. Ten czas oczywiście mundurowi poświęcali na przekazywanie cennej wiedzy z zakresu bezpieczeństwa. Ferie się skończyły, a co za tym idzie dzieci i młodzież wróciła do szkół zmagać się z ocenami. Dzielnicowi także otrzymali ocenę za pracę i wkład edukacyjny „BAZY” Placówki Wsparcia dla Dzieci w Tychach, której to kierownictwo, wychowawcy oraz podopieczni postanowili szczególnie podziękować dzielnicowym. Oprócz słów skierowanych do policjantów za współpracę, mundurowi otrzymali także pamiątkowe zdjęcie. Wdzięczność osób, które doceniają pracę mundurowych z pewnością motywuje do dalszego działania i daje satysfakcję z dobrze wykonanej pracy.

policja, mundurowi, kontrola, radiowóz
fot.


Policjanci czuwali nad bezpieczeństwem podczas całego okresu dwutygodniowych ferii. W tym czasie mundurowi z tyskiej drogówki wzywani byli do kolizji drogowych 72 razy, obsłużyli 4 wypadki drogowe, w każdym z nich jedna osoba została ranna. Policjanci zatrzymali łącznie 4 osoby w związku z popełnieniem przestępstwa jazdy w stanie nietrzeźwości, 5 osób popełniło wykroczenie prowadząc pojazd w stanie po użyciu alkoholu oraz 12 popełniło wykroczenie prowadząc po pijaku jednoślad. Ponadto policjanci odnotowali po 1 przypadku kierowania pojazdem bez uprawnień oraz z sądowym zakazem prowadzenia pojazdów. Stróże prawa zatrzymali 2 prawa jazdy - jedno w związku z przekroczeniem dozwolonej prędkości, drugie w związku ze zdarzeniem drogowym. Łącznie w tym czasie policjanci przebadali na zawartość alkoholu w organizmie 4884 kierujących.

policja, mundurowi, kontrola, radiowóz
fot.

BM / tychy.info, źródło: KMP Tychy

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.