tychy.info - świeże spojrzenie na miasto tychy.info

Świeże spojrzenie na miasto
  • 12 lutego 2018
  • 24 lutego 2018

Zagłosuj na Lustrzany Pawilon w plebiscycie Polski Krajobraz 2017

Za nami:

Kultowy wśród tyszan projekt Roberta Skitka, który zdobi Paprocańską promenadę startuje w prestiżowym konkursie Polski Krajobraz 2017. Obiekt czeka na nasze głosy!

Lustrzany Pawilon nad Jeziorem Paprocańskim
Lustrzany Pawilon nad Jeziorem Paprocańskim · fot.


Z początkiem lutego rozpoczęło się głosowanie w Plebiscycie Polska Architektura XXL, który organizuje Grupa Sztuka Architektury. Ma on na celu podsumowanie ubiegłego roku w polskiej architekturze. W tegorocznej, jubileuszowej edycji na swoich faworytów internauci mogą oddawać głosy do końca lutego. Do plebiscytu stanęło blisko 100 realizacji, które podzielono na trzy główne kategorie: architektura, wnętrza i krajobraz.

Laureaci konkursu zostaną wybrani dwutorowo. Na najciekawsze propozycje zagłosują internauci poprzez głosowanie online, a pozostałych zwycięzców wskaże profesjonalne jury, w skład którego wchodzą: Robert Konieczny (KWK PROMES), prof. PAN dr hab. Marta Leśniakowska, Piotr Kuczia (Kuczia architect), Antoni Domicz (M. i A. Domicz Pracownia Architektury), Przemysław Kaczkowski (stoprocent architekci), Wojciech Borowczyk (Borowczyk Architekci), Łukasz Nowak (Trabendo), Bartosz Haduch i Michał Haduch (NArchitekTURA), Bartłomiej Kisielewski (Horizone Studio), Robert Skitek (biura RS+), Tadeusz Lemński (Architekt Lemanski), Jan Sikora (Sikora Wnętrza), Bartek Bajon (PL.architekci), Agnieszka Hubeny-Żukowska (Pracownia Sztuki Ogrodowej), Anna Maria Sokołowska (Pracownia projektowa dragon art), Marcin Sakson (Front Architects), Ewa Pokorska (Pracownia Coco), Joanna Pytlewska - Bil (Pink Pug Design), Katarzyna Sąsiadek (musk), Lech Moczulski, Przemysława Nowak (Mili Młodzi Ludzie), Marta Koniczuk (Pracownia Architektury Wnętrz), Małgorzata Sadowska-Sobczyk, Krzysztof Miruć (lab-architekci), Agi Kuczyńska (insideoutside), Piotr Barański (Initdesign), Gabriela Kijewicz (GK Architektura Krajobrazu), Jakub Kornecki (FU Architekci), Jakub Pstraś (e x e x e), Mariusz Tenczyński (db2 Architekci), Mateusz Adamczyk (BudCud), Adam Radzimski (Baar), Andrzej Zatwarnicki (ARCHITOP), Agnieszka Durlik (Appo - Architektura krajobrazu), Anna Urbańska (Annanas Studio Kreatywne), Dominika Janicka (AD12 studio), Ewelina Jankowska (EV Architects), Agnieszka Korlińska (Inter-Arch Architekci), Dominika Zielińska (Workplace Solutions), Karolina Mizińska (T3 Atelier)

Tyski projekt zakwalifikował się do części plebiscytu zwanej Sztuka Krajobrazu w dziale Przestrzeń Publiczna. Głosować można na dedykowanej plebiscytowi stronie internetowej. Wystarczy wejść w dział Przestrzeń Publiczna i oddać głos na Lustrzany Pawilon. Każdy z internautów ma prawo oddać jeden głos raz na 24 godziny. Wśród konkurentów Lustrzanego Pawilonu znalazły się wiele ważnych realizacji architektonicznych, w tym Bulwary Wiślane w Warszawie, CIRCLE FORM w Poznaniu, Eko Park w DECHĘ, Nowy rynek i targowisko w Siechnicach, Ogrody Dolne Zamku Królewskiego w Warszawie, Park 12C w Zabrzu, Plac Litewski w Lublinie, Plac na Glanc w Katowicach, Przestrzeń kompleksu biurowego w Gdyni, teren wokół szkoły w Zielonkach-Parceli, tymczasowa przestrzeń dla Malta Festival 2017, Wartofrajda, Wieża widokowa na Borowej i Wieża widokowa na Targówku.

strona głosowania


Przypominamy, że Promenada, która pojawiła się w 2016 roku nad Jeziorem Paprocańskim powstała z inicjatywy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. W ten sposób zagospodarowano wschodnie wybrzeże Paprocan, a realizacja doczekała się pozytywnych opinii w branży architektonicznej i wielu nagród, w tym prestiżowej Najlepszej Przestrzeni Publicznej 2015 w kategorii „Nowo wykreowana przestrzeń publiczna w zieleni” czy wygranej w plebiscycie Polski Krajobraz 2014 w kategorii Przestrzeń publiczna. Dzięki rewitalizacji zaniedbana do tej pory część Tychów stała się jednym z tłumnie odwiedzanych i atrakcyjnych terenów rekreacyjno-wypoczynkowych w województwie śląskim. Autorem projektu jest Robert Skitek i jego pracownia RS+.

Wyniki głosowania internatów zostaną zaprezentowane z początkiem marca, a eksperci przekażą swoją decyzję na uroczystej Gali Plebiscytu Polska Architektura XXL, która odbędzie się 22 marca w Muzeum II Wojny światowej w Gdańsku.

Loading...

joa / tychy.info

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.