tychy.info - świeże spojrzenie na miasto tychy.info

Świeże spojrzenie na miasto
  • 12 lutego 2018

PKM zamówi 10 mikrobusów zasilanych CNG za 5,66 mln zł!

PKM Tychy w najnowszym przetargu zamierza zamówić 10 niskopodłogowych mikrobusów zasilanych sprzężonym gazem ziemnym CNG. Zamówienie oszacowano na 5,66 mln zł netto.

PKM Tychy będzie miał kolejne 10 mikrobusów zasila
PKM Tychy będzie miał kolejne 10 mikrobusów zasilanych CNG · fot.


Pojazdy powinny się zmieścić w przedziale długości od 7,4 metra do 8,4 metra. Pojemność pojazdów od 28 do 42 pasażerów. W środku ma się znaleźć minimum 10 miejsc siedzących oraz 1 miejsce na wózek inwalidzki.

Poza wspomnianym napędem na gaz, silnik w pojazdach musi spełniać normę czystości spalin Euro 6 i mocy minimum 100 kW. Wejście do pojazdu mają zapewniać dwa układy drzwi w konfiguracji 2+2 lub 2+1. Wejścia maja być pozbawione dodatkowo jakichkolwiek stopni. Producent zamontuje drzwi odskokowo-przesuwne, ale PKM Tychy zezwala także na drzwi obrotowo-uchylne. Zagwarantowany ma zostać dostęp z poziomu niskiej podłogi dla 4 miejsc siedzących. Pasażerowie ucieszą się z dwóch gniazd USB oraz klimatyzacji. Na każde drzwi przewidziano kasownik. O bezpieczeństwo pasażerów zadba także monitoring w pojeździe.

Realizację umowy przewidziano w okresie 7 miesięcy. Postępowanie przetargowe prowadzone jest do 5 marca. Zamawiający oceni przede wszystkim oferty pod kątem ceny (85%). Brane pod uwagę będą takie parametry jak liczba miejsc w pojeździe (5%), funkcja przyklęku (5%) oraz układ drzwi (5%).

O zamówienie mogą się starać producenci, którzy w przeciągu ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert dostarczyli minimum 10 sztuk fabrycznie nowych mikrobusów o wartości minimum 4 mln zł brutto. Zadanie, w ramach którego PKM Tychy kupuje nowe pojazdy, to „Zakup nowoczesnego taboru autobusowego z napędem ekologicznym na potrzeby rozwoju transportu publicznego w podregionie tyskim” i jest współfinansowane przez Unię Europejską w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

BM / tychy.info, źródło: PKM Tychy

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.