tychy.info - świeże spojrzenie na miasto tychy.info

Świeże spojrzenie na miasto
  • 12 lutego 2018

Przy ul. Szkolnej 70 w Wilkowyjach powstanie nowy parking

Mieszkańcy dzielnicy mogą przygotować się na nowości w zakresie inwestycji budowlanych. MZUiM postanowił stworzyć w pobliżu ul. Szkolnej 70 nowe miejsca parkingowe. Modernizacji doczeka się również pobliski zjazd.

Szkolna 70 w Wilkowyjach
Przy ul. Szkolnej 70 w Wilkowyjach powstanie nowy parking - 02.2018 · fot.


Miejski Zarząd Ulic i Mostów jest na etapie wyboru wykonawcy budowy nowoczesnego parkingu w Wilkowyjach. Przemiana infrastrukturalna na Szkolnej ma być jedną z podstawowych wśród zaplanowanych na ten rok przez spółkę inwestycji. Suma, jaką miasto zamierza przeznaczyć na budowę to 276.630 złotych brutto.

Zwycięzca przetargu będzie miał za zadanie - oprócz wstępnych robót przygotowawczych, w tym rozbiórkowych i ziemnych (pomiarowych i wykonania koryta pod konstrukcje), a także odwodnienia, w tym nowej kanalizacji deszczowej - stworzyć parking i chodnik z kostki brukowej wraz z warstwami konstrukcyjnymi. Ponadto, plan inwestycji przewiduje budowę elementów ulic: krawężników i obrzeży betonowych i kamiennych, żelbetowego muru oporowego, płotu systemowego. Parking zyska także nowoczesne oświetlenie, co wiąże się z przebudową sieci. Wokół nowego parkingu zostanie posadzona zieleń, w tym trawniki, drzewa, krzewy i roślinność płożąca. Trzeba będzie również wprowadzić tymczasową i docelową organizację ruchu, a także przeprowadzić nadzory branżowe.

Do przetargu zakończonego 24 stycznia stanęło łącznie 15 firm. Pracownicy Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów już wkrótce ogłoszą, która z nich przeprowadzi kompleksową budowę. Zwycięzca od momentu podpisania umowy będzie miał 60 dni na wykonanie zamówienia.

joa / tychy.info

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.