tychy.info - świeże spojrzenie na miasto tychy.info

Świeże spojrzenie na miasto
  • 10 lutego 2018

Gdzie na rower w śląskim? Pszczyna na 1. miejscu, Paprocany czwarte

Województwo śląskie to wiele ciekawych miejsc, które koniecznie trzeba zobaczyć... najlepiej na rowerze! Jakie miejsca są najpopularniejsze na wycieczki rowerowe? Na podstawie analizy statystyk odsłon poszczególnych treści autor strony Rowerem po Śląsku stworzył ranking najpopularniejszych miejsc na wycieczkę rowerową w województwie śląskim w 2017 roku. Okazuje się, że rowerzyści najchętniej wybierają Pszczynę, a zaraz za podium znalazły się Paprocany!

rower, Pszczyński Rower Miejski, rynek
Pszczyna znalazła się na 1. miejscu w TOP 10 najpopularniejszych miejsc na wycieczki rowerowe! · fot.


Ranking 10 najpopularniejszych miejsc na wycieczki rowerowe otwiera Pszczyna. Jak ten wybór tłumaczy autor strony Rowerem po Śląsku? - Mekka dla śląskich rowerzystów. Jedno z najpiękniejszych miast województwa śląskiego, które zwane jest "Perłą Górnego Śląska". Co rowerzystów tak przyciąga? Piękny Park Zamkowy, klimatyczny Rynek i czerwony szlak rowerowy, który poprowadzi nas od Katowic - czytamy na stronie.

Kolejne miejsca na podium zajęły Zalew Rogoźnik (2. miejsce) oraz Żabie Doły (3. miejsce). Dużą popularnością cieszą się również Paprocany, którym przypadło czwarte miejsce. - Każdy wie jak piękne to miejsce i każdy wie, jak dużo jest tam rowerzystów. Zachwyca jezioro, zachwyca las, zachwyca plaża i molo, zachwyca plac zabaw, zachwycają ścieżki rowerowe, no i zachwyca Zameczek Myśliwski w Promnicach - czytamy w uzasadnieniu.

Paprocany znalazły się na 4. miejscu w rankingu TOP 10 najpopularniejszych miejsc na wycieczki rowerowe · fot.


Pierwszą piątkę zamykają Pławniowice. Dalsze miejsca zajęły kolejno zamek w Chudowie, jezioro Chechło - Nakło, zbiornik Dziećkowice i Park Śląski. TOP 10 wieńczy zamek w Siewierzu.

Strona Rowerem Po Śląsku powstała w styczniu 2015 roku i ma na celu promowanie jazdy na rowerze i województwa śląskiego. Można tam znaleźć mnóstwo ciekawych tras rowerowych, które rozpoczynają się w największych śląskich miastach, a punktem docelowym są najciekawsze miejsca w województwie. Trasy są dokładnie opisane, zawierają mapkę i miejsca, które warto zobaczyć po drodze. Ponadto wiele praktycznych porad, dzięki którym będziecie mogli dobrze się przygotować do wycieczki rowerowej.

BM / tychy.info

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.