tychy.info - świeże spojrzenie na miasto tychy.info

Świeże spojrzenie na miasto
  • 9 lutego 2018

Pogoda sprzyja...obecności smogu. W weekend znów zła jakość powietrza

Za nami:

Od kilku dni zmagamy się z bardzo zanieczyszczonym powietrzem. Niestety wszystko wskazuje na to, że w weekend poziom stężenia pyłu zawieszonego PM10 znów może przekraczać poziom 200 μg/m3.

smog, powietrze, dym
W weekend prognozowana jest zła jakość powietrza w Tychach · fot.


Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Katowicach przekazał informację o prognozowanej jakości powietrza, przygotowaną przez Zakład Modelowania Zanieczyszczeń Powietrza IMGW-PIB z siedzibą w Katowicach w oparciu o prognozę pogody Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB oraz po dokonaniu analizy dostępnych informacji meteorologicznych.

Wynika z niej, że w piątek ze względu na poziom pyłu zawieszonego na obszarze centralnym jakość powietrza będzie dostateczna, w sobotę zła, a w niedzielę ponownie dostateczna. W tym czasie osoby chore, osoby starsze, kobiety w ciąży oraz małe dzieci powinny unikać przebywania na wolnym powietrzu. Pozostałe osoby powinny ograniczyć do minimum wszelką aktywność fizyczną na zewnątrz.

BM / tychy.info

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.