tychy.info - świeże spojrzenie na miasto tychy.info

Świeże spojrzenie na miasto
  • 9 lutego 2018
  • wczoraj, 06:15

Ósma edycja Biegu Pawła Lorensa na terenie OW Paprocany

Za nami:

Już 18 marca odbędzie się ósma edycja popularnej wśród biegaczy imprezy.

VIII Bieg Lorensa


Stowarzyszenie Promocji Lekkiej Atletyki Tychy zaprasza chętnych zapaleńców biegania na ósmą edycję kultowego biegu Pawła Lorensa. Impreza organizowana corocznie na terenie Ośrodka Wypoczynkowego Paprocany upamiętnia zmarłego w 2010 roku w wieku 52 lat maratończyka z Bielska-Białej, który w latach osiemdziesiątych stał się jednym z najbardziej utytułowanych w Polsce biegaczy długodystansowych. Trzykrotnie stawał na głównym stopniu podium w Mistrzostwach Polski na 20 km (1983, 1984, 1985), był również brązowym medalistą halowych mistrzostw Europy, zajmował medalowe miejsca podczas maratonów w Berlinie, Barcelonie czy Walencji. Jego życiowy rekord na dystansie maratonu wynosił 2:13:05. Warto pamiętać, że Lorens był pomysłodawcą i jednym z organizatorów międzynarodowego biegu ulicznego "FIAT" w Tychach.

- Jako trener i zawodnik czynnie działał na rzecz promocji lekkiej atletyki, a w szczególności biegania w Tychach. Jego osiągnięcia oraz wyniki (rekord życiowy w maratonie 2:13:05, bieg na 10 km 29:02) mogą być niedoścignionym wzorcem dla każdego biegacza - czytamy na stronie internetowej organizatorów.

Bieg odbędzie się 18 marca na terenie Ośrodka Wypoczynkowego Paprocany. Start został przewidziany o godzinie 11.00. Jak co roku, zakładany dystans do pokonania to 10 km. W biegu głównym mogą uczestniczyć osoby, które do dnia zawodów ukończyły 16 lat.

Pierwsza setka zarejestrowanych osób wnosi promocyjną opłatę w wysokości 35 zł, pozostali 45 zł. Organizatorzy przewidzieli 500 miejsc. Opłata startowa za uczestnictwo w biegu wniesiona w dniu zawodów wynosi 50 złotych, a organizator będzie dysponował wyłącznie 20 pakietami startowymi.

W ramach VIII biegu Pawła Lorensa rozegrane zostaną również Mistrzostwa Tychów w biegu na 10 km, a także darmowe biegi dziecięce. Każdy z najmłodszych uczestników imprezy otrzyma upominek. Zapisu można dokonać wyłącznie online, za pośrednictwem strony internetowej organizatora. Szczegółowe informacje i regulamin zawodów dostępne są na stronie SPLA. Bieg współorganizują MOSiR Tychy i Klub biegacza 40-latek Tychy.

joa / tychy.info

REKLAMA

Komentarze