tychy.info - świeże spojrzenie na miasto tychy.info

Świeże spojrzenie na miasto
  • 10 lutego 2018

Po raz kolejny wybierzemy najlepszą przestrzeń w województwie śląskim

Rusza 19. edycja konkursu na najlepsze realizacje urbanistyczne i architektoniczne w regionie.

Zespołu Szkolno - Przedszkolnego przy ul. Pogodnej
Tychy zdobyły jedną z dwóch głównych nagród za realizację Zespołu Szkolno - Przedszkolnego przy ul. Pogodnej · fot.


Celem konkursu na Najlepszą Przestrzeń Publiczną Województwa Śląskiego jest m.in. promocja realizacji urbanistycznych i architektonicznych kształtujących przestrzeń publiczną, przeciwdziałanie degradacji przestrzeni otwartej i zurbanizowanej, podnoszenie świadomości mieszkańców w zakresie kształtowania przestrzeni oraz poprawa wizerunku województwa i wzrost jego konkurencyjności.

Konkurs organizowany jest pod patronatem Marszałka Województwa Śląskiego we współpracy ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich Oddział Katowice i Towarzystwem Urbanistów Polskich Oddział Katowice. Do udziału w konkursie można zgłaszać realizacje z terenu województwa śląskiego, które zostały zakończone w ubiegłym roku kalendarzowym.

Jury spośród realizacji spełniających warunki formalne najpierw nominuje najlepsze do otrzymania odpowiednich nagród, a następnie spośród nominowanych realizacji wybierze laureatów. Łączna pula nagród w konkursie wynosi 60 tys. zł. Oceny dokonają także internauci w trakcie specjalnego plebiscytu publiczności organizowanego na stronie województwa, a realizacji, która otrzyma największą liczbę głosów w plebiscycie internetowym, zostanie przyznana specjalna nagroda internautów.

Nominowane i wyróżnione realizacje zostaną zgłoszone do ogólnopolskiej edycji konkursu Towarzystwa Urbanistów Polskich. Termin zgłoszeń upływa w tym roku 30 kwietnia. Głosowanie internautów trwać będzie przez cały lipiec.

paprocany, promenada
Obiekt gastronomiczny „Promenada” nad Jeziorem Paprocańskim w Tychach · fot.


Przypominamy, że w ubiegłorocznej edycji Tychy zdobyły jedną z dwóch głównych nagród za realizację Zespołu Szkolno - Przedszkolnego przy ul. Pogodnej. W konkursie swoją nagrodę przyznawali także internauci. Najwięcej głosów przyznano realizacji obiektu gastronomicznego „Promenada” nad Jeziorem Paprocańskim. Czy w tym roku również uda nam się wygrać?

BM / tychy.info, źródło: Urząd Marszałkowski

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.