tychy.info - świeże spojrzenie na miasto tychy.info

Świeże spojrzenie na miasto
  • 2 lutego 2018
  • 17 lutego 2018

"W świecie twórczej wyobraźni" - warsztaty dla dzieci w Muzeum Miejskim

Za nami:

Jeśli masz od 7 do 12 lat, interesujesz się sztuką i chcesz rozwijać swe umiejętności plastyczne pod okiem profesjonalisty, zajęcia w Muzeum Miejskim w Tychach są właśnie dla Ciebie!

Tegoroczny cykl spotkań dla dzieci z zakresu sztuki sygnowany tytułem "W świecie twórczej wyobraźni" zaczynamy 17 lutego warsztatami na temat surrealizmu. Zajęcia rozpoczną się o godzinie 12.00, potrwają 2 godziny. W tym roku spotykać się będziemy w siedzibie Muzeum w Dawnej Młótowni (ul. Katowicka 9).

Warsztaty prowadzi Monika Sojka, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, laureatka wielu nagród i wyróżnień, dwukrotna stypendystka Prezydenta Miasta Tychy.

W czasie pierwszego w tym roku spotkania uczestnicy warsztatów poznają pojęcia surrealizm, bunt, nieświadomość, hipnoza, psychoanaliza, groteska, absurd. Zwrócą uwagę na historię powstania tego ruchu artystyczno-literackiego w sztuce XX wieku. Poznają nazwiska takich postaci, jak: Guillaume Apollinaire, André Breton, Salvador Dalí, Giorgio de Chirico, Max Ernst, Hans Arp. Zapoznają się także z różnymi sposobami tworzenia dzieł surrealistycznych. Część praktyczną warsztatów wypełni próba samodzielnego stworzenia pracy malarskiej zainspirowanej dziełami Salvadora Dalego.

Zajęcia płatne 10 zł od osoby (płatne przed warsztatami). Obowiązują zapisy. Kontakt: Anna Kura, Dział Edukacji i Promocji - tel. (32) 327-18-20 - 21, wew. 25; e-mail: a.kura@muzeum.tychy.pl.

Cykl "W świecie twórczej wyobraźni" realizowany jest w Muzeum Miejskim w Tychach od lutego 2017 roku. Cieszy się dużym zainteresowaniem. W tym roku tematem poszczególnych warsztatów będą: informel, op - art, minimal - art, pop - art, hiperrealizm, land art, performance i happening.

Muzeum Miejskie w Tychach

43-100 Tychy
ul. Plac Wolności 1

tel. 32 718 20 22

BM / tychy.info, źródło: Muzeum Miejskie w Tychach

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.