tychy.info - świeże spojrzenie na miasto tychy.info

Świeże spojrzenie na miasto
  • 1 lutego 2018
  • 25 lutego 2018

PGNiG walczy ze smogiem. Tychy mogą zyskać Naukową Stację Zabaw!

Za nami:

Nasze miasto startuje w konkursie jednego z największych przedsiębiorstw branży energetycznej w Polsce. Akcja ma na celu edukację najmłodszych dotyczącą zanieczyszczenia powietrza.

Tychy wzięły udział w projekcie „Rodzice i dzieci, Powietrze bez śmieci", organizowanym przez Fundację PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza. Zwycięzca konkursu otrzyma możliwość stworzenia specjalnego miejsca dla najmłodszych - Naukowej Stacji Zabaw. Strefa ta ma funkcjonować jako centrum edukacyjne, gdzie przekazywana będzie wiedza dotycząca czystości powietrza i zagrożeń wynikających ze smogu. Projekt został dostosowany do potrzeb lokalnych społeczności i najmłodszych uczniów szkół podstawowych.

Głosowanie podzielone jest na 5 etapów. Lokalizacja, która będzie pierwsza w rankingu, na koniec danego etapu wygrywa Naukową Stację Zabaw PGNiG. Głosy obliczane są na podstawie stosunku pomiędzy liczbą mieszkańców w danej gminie, a liczbą oddanych głosów. Gmina, która zwycięży w internetowym głosowaniu otrzyma nie tylko Naukową Stację PGNiG, ale również możliwość prowadzenia zajęć edukacyjnych.

Jeśli Tychy zwyciężą to specjalny plac zabaw powstanie w Parku Niedźwiadków. W jaki sposób można zagłosować? To proste - trzeba jedynie wejść na stronę internetową akcji, wpisać hasło Tychy, po czym podać adres mailowy. Właściciel konkretnego adresu e-mail może oddać 1 głos dziennie. Głosowanie trwa do 28 lutego.

Tychy zyskają Naukową Stację PGNiG

joa / tychy.info

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.