tychy.info - świeże spojrzenie na miasto tychy.info

Świeże spojrzenie na miasto
  • 26 stycznia 2018

Duże inwestycje MZUiM w tym roku. Znamy plan zamówień publicznych

Choć mamy dopiero styczeń to Miejski Zarząd Ulic i Mostów stworzył obszerną listę remontów, modernizacji i inwestycji budowlanych, które zostaną wdrożone na przestrzeni tego roku. W spisie znalazły się projekty, których wartość opiewa na miliony złotych.

Na pierwszy kwartał 2018 roku MZUiM wyznaczył nie tylko bieżące remonty i modernizacje dróg gruntowo-żużlowych (koszt ponad 132 tys. złotych), bitumicznych (za równe 3 mln złotych), chodników, ścieżek rowerowych, jezdni i zjazdów (koszt 2,7 mln złotych). Już w najbliższym czasie wdrożona zostanie budowa parkingu wraz z przebudową zjazdu przy ul. Szkolnej 70 w Wilkowyjach (szacunkowy koszt to ponad 288 tys. złotych). Szykuje się nad także przebudowa dróg dojazdowych wraz z budową miejsc postojowych przy ul. Grota Roweckiego, Einsteina, Estkowskiego i Korczaka za łączną kwotę blisko 760 tys. złotych, budowa chodnika przy ul. Rodakowskiego na odcinku od ul. Harcerskiej do budynku nr 47 za 162,6 tys. złotych. Pasażerowie MZK Tychy zyskają także nową zatokę autobusową przy ul. Towarowej (w rejonie ronda strefowego) za 285,7 tys. złotych. Dodatkowo, MZUiM chce przeznaczyć ponad 325, 2 tys. złotych na stworzenie Kompleksowego Systemu Informacji Miejskiej, a także wyłożyć ponad 609 tys. złotych na rozbudowę istniejącego systemu wypożyczalni rowerów.

Od kwietnia do końca czerwca władze jednostki planują budowę chodnika wzdłuż ul. Wspólnej i Jaroszowickiej (za 2,11 mln złotych), a następnie przebudowę ul. Targiela w celu stworzenia chodnika (koszt ponad 341 tysięcy złotych) i remont parkingu przy ul. Reymonta 19-3 (za ponad 150 tys. złotych).

W tym okresie zasięg robót remontowo-budowlanych będzie największy. Wystarczy spojrzeć na długą listę planowanych inwestycji. Mamy tu przebudowę ul. Junaków (koszt ponad 162 tys. złotych), ul. Przemysłowej (ponad 894 tys. złotych), ul. Gen de Gaulle’a (ponad 569 tys. złotych), ul. Kopernika w zakresie budowy miejsc postojowych i chodnika (za ponad 706,5 tys. złotych), ul. Zagrodowej i sięgacza przy ul. Frycza Modrzewskiego 49-65 (obie za ponad 284 tys. złotych). Ponadto rozbudowy doczeka się ul. św. Józefa (ponad 1,46 mln złotych), ul. Łączna, której koszt to ponad 2 mln złotych, ul. Dzwonkowa od ul. Cmentarnej do Ostróżki za ponad 2,43 mln złotych i ul. Jurajska (ponad 731,7 tys. złotych).

W zakresie przeprowadzania pełnowymiarowej budowy to - oprócz wspomnianego chodnika na Wspólnej i Targiela - w rejonie ul. Brzechwy ma powstać nowy parking (koszt ok. 504 tys. złotych), droga łącząca ul. Grota Roweckiego z Oświęcimską i budową mostów za 9,76 mln złotych, nowa zatoka postojowa przy ul. Filaretów w rejonie Zespołu Szkół Specjalnych nr 8 (koszt 284,5 tys. złotych) i przy ul. Elfów od Grota Roweckiego do Ejsmonda (koszt to blisko 244 tys. złotych) i chodnik przy ul. Borowej na odcinki od posesji nr 147 do ul. Jaśkowickiej (za ponad 244 tys. złotych). Drugiego etapu prac przy parkingu doczekają się mieszkańcy ul. Jaracza, koszt wykonania nowych miejsc postojowych to ponad 813 tys. złotych. Pełnowymiarowej drogi doczekają się także mieszkańcy Czułowa. MZUiM na wiosnę zaplanował prace budowlane na Mahoniowej za ponad 569 tys. złotych.

Latem i jesienią doczekamy się pełnej przebudowy ulic: Wędkarskiej, której szacunkowy koszt wynosi ponad 882 tys. złotych i Paprocańskiej 114-122a (ponad 203 tys.). Powstanie również droga na ul. Cynamonowej za blisko 309 tys. złotych, zatoka postojowa i chodnik przy Zespole Szkół nr 9 przy ul. Zgrzebnioka (wartość ponad 126,5 tys. złotych), a także dwa parkingi - przy Przedszkolu nr 29 przy ul. Hubala za ponad 287 tys. złotych i zapowiadany od dłuższego czasu przy Szpitalu Megrez za sumę prawie 1,22 mln złotych.

joa / tychy.info

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.