tychy.info - świeże spojrzenie na miasto tychy.info

Świeże spojrzenie na miasto
  • 19 stycznia 2018

Zatrucie tlenkiem węgla w mieszkaniu na ul. Konecznego

W czwartek, 18 stycznia około godziny 18.00 dyżurny SKKM PSP Tychy otrzymał zgłoszenie, że w jednym z mieszkań w budynku wielorodzinnym przy ul. Konecznego doszło do zasłabnięcia kobiety. Przyczyną zasłabnięcia wg zgłaszającego mogło być najprawdopodobniej podtrucie tlenkiem węgla.

Na miejsce natychmiast zadysponowany został zastęp strażaków z JRG Tychy oraz ZRM. Zgłoszenie potwierdziło się. Przy użyciu miernika wielogazowego strażacy wykonali pomiary stężenia tlenku węgla - wynik, ok. 700 ppm. Poszkodowana kobieta została przetransportowana przez zespól ratownictwa medycznego do szpitala.

W mieszkaniu, jak i całym pionie, wydany został zakaz użytkowania piecyków gazowych. O zdarzeniu poinformowana została administracja budynku, która ma dokonać sprawdzenia przewodów kominowych i wentylacyjnych. Po około godzinie działania zostały zakończone.

BM / tychy.info

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.