tychy.info - świeże spojrzenie na miasto tychy.info

Świeże spojrzenie na miasto
  • 19 stycznia 2018

Kres papierowych biletów okresowych MZK Tychy

To już pewne - tyszanie wkrótce zamienią stary format biletów uprawniających do wielokrotnych przejazdów komunikacją miejską. To kolejna zmiana w ramach metropolitalnego transportu publicznego po niedawnym wprowadzeniu wspólnych biletów jednorazowych.

W Tychach, tak jak ma to miejsce w miastach aglomeracji, już wkrótce wprowadzona zostanie Śląska Karta Usług Publicznych. Tyski MZK poinformował wczoraj, że z końcem marca z obiegu wycofana zostanie papierowa forma biletów okresowych.

- W I kwartale 2018 roku aktualne będą dotychczasowe ceny i wzory okresowych biletów papierowych emitowanych przez MZK Tychy. Od 1 lipca 2018 roku obowiązującym nośnikiem biletu okresowego na wszystkich liniach w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii w tym również na liniach tyskich będzie karta ŚKUP - informuje w specjalnym komunikacie Miejski Zarząd Komunikacji w Tychach.

Aby uniknąć kolejek towarzyszących zaopatrywaniu mieszkańców w karty ŚKUP - jak miało to miejsce przy wprowadzaniu tego systemu kilka lat temu - warto postarać się o uprawniający wkrótce do korzystania z komunikacji miejskiej dokument już teraz. Jest to możliwe w dwóch Punktach Obsługi Klienta w Tychach przy ul. Konfederatów Barskich 19 i ul. Dąbrowskiego 87 (czynne w dni robocze od 8:00 do 18:00 oraz w soboty od 9:00 do 15:00).

Podróżujący autobusami MZK spoza Tychów, którzy nie posiadają jeszcze karty ŚKUP mogą to zrobić także w Katowicach, Gliwicach czy na terenie Imielina. Pełna lista punktów dostępna jest na stronie na stronie internetowej Śląskiej Karty Usług Publicznych: portal.kartaskup.pl/punkty-obslugi-klienta. Wniosek o wydanie karty można wypełnić także drogą elektroniczną. Karta ŚKUP działa na zasadzie elektronicznej waluty, dzięki której możemy zapłacić m.in. za przejazd, parkowanie, bilet okresowy, dokonać opłat w Punktach Obsługi Klienta, Punktach Obsługi Pasażera, automatach ŚKUP czy używać jej w instytucjach akceptujących płatności kartą ŚKUP.

Warto także pamiętać, że zmienią się również ceny bilety okresowych. Choć MZK Tychy nie wydało jeszcze oficjalnego komunikatu w sprawie cennika to wiadomo już, że bilet miesięczny imienny w KZK GOP na jedną gminę będzie warty 93 zł (ulgowy - 46,50 zł), a metropolitalny 138 zł (zamiast 146 zł). Bilet sieciowy na okaziciela ma kosztować 168 zł. Podróżujący MZK Tychy będą musieli zapłacić trochę więcej w stosunku do obecnych cen. Na przykład cena normalnego biletu T-2 (miesięczny ważny na 2 i więcej gmin) ma wzrosnąć o 6 zł - z obecnych 120 na 126 zł.

joa / tychy.info

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.