tychy.info - świeże spojrzenie na miasto tychy.info

Świeże spojrzenie na miasto
  • 19 stycznia 2018

Ukradli złotą bransoletkę wartą blisko 1,4 tys. zł. Zostali zatrzymani

Sprawcy weszli do jubilera, udając zainteresowanie kupna złotej bransoletki, a po chwili po prostu ją zabrali i wyszli. „Sukces” amatorów cudzego mienia nie trwał długo. Tyscy policjanci zatrzymali zuchwałych złodziei dzięki ścisłej współpracy ze stróżami prawa z innej jednostki. Okazało się, że mężczyźni znani byli kryminalnym z Mikołowa.

Tyscy policjanci odnotowali na terenie miasta zuchwałą kradzież biżuterii o wartości blisko 1,4 tys. zł. Dwóch mężczyzn, po wejściu do jubilera, udawało zainteresowanie kupnem złotej bransoletki, po czym zabrali ją i po prostu wyszli. Policjanci zebrali wszelkie istotne szczegóły dotyczące zdarzenia, a także sprawców. Dzięki wymianie informacji ze stróżami prawa z Mikołowa mundurowi ustalili, że sprawcy pochodzą właśnie z tego miasta i byli znani miejscowym policjantom.

Przypuszczenia śledczych potwierdziły się. Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 36 i 41 lat. Sprawcy przyznali się do zarzucanego im czynu. O ich dalszym losie zdecyduje prokurator. Za popełnione przestępstwo kodeks karny przewiduje karę nawet do 5 lat więzienia.

BM / tychy.info, źródło: KMP Tychy

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.